HAKKIMIZDA

       1992 yılında, merkezi olan İstanbul’da kurulmuş, Metakim Kimya San. ve Tic. Ltd. Şti, kimya sektöründe faaliyetlerine; pigment baskı boyaları, baskı hazır patları ve baskı yardımcı kimyasalları üretimini ve satışını yapan bir firma olarak başlamıştır.
       Kurulduğu günden bu güne, Metatex® marka ismiyle ürün gamını ve müşteri portföyünü genişletmiş olan Metakim; istikrarlı çizgisi ve büyüme stratejisi, kaliteli ve kusursuz servis anlayışıyla, şu an kendi sektöründe haklı bir yer edinmiştir.
       Firmamız, son teknolojik malzemelerle donatılmış olan laboratuarında, sektöründeki son gelişmeleri kullanarak AR-GE faaliyetlerinin yanı sıra müşterilerine her türlü üretim ve satış öncesi-sonrası teknik destek vermektedir.
       Metakim müşteri memnuniyetini arttırmak için, sipariş edilen ürünlerin sevkiyatlarını İstanbul içinde ve yakın çevrede kendi araçlarıyla yapmaktadır.
       Üretim, laboratuar, ofis ve depolarıyla 2500m kapalı alanda, yıllık 2400 mt/yıl kapasiteyle faaliyet gösteren Metakim; yıllar içinde kendi ürettiği ürünlerin ihracatı alanında da uzmanlaşmıştır; yurtdışı pazarlarda da tanınan bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.
       2008 yılı itibariyle masterbatch, boya ve mürekkep sektörlerine, kendi alanlarında markalaşmış çok uluslu kimyasal hammadde üreticilerinden temsilcilikler alıp, kendi laboratuarlarında son kalite kontrollerini yaparak, Türkiye çapında ürün dağıtımına başlamıştır.

         MİSYONUMUZ
       Metakim’in ana hedefi, değişen teknoloji ile beraber artan ürün çeşitliliği ve kalite şartlarını göz önünde bulundurarak, hem yurtiçi hem de dünya kimyasal pazarlarındaki, “iş ortaklarının” ihtiyaçlarına tam anlamıyla cevap verebilecek, kalite ve sevkiyatta en güvenilir hizmeti vermektir.
  Metakim Kimya Sanayi ve Tic.Ltd.Şti. © 2011