KALİTE
       Pigmentlerdeki, kıvamlaştırıcılardaki, yardımcı baskı maddelerindeki ve binderlerdeki  gelişmeler  sonucunda, baskı sisteminin tekstil sanayisindeki önemi her geçen gün artmaktadır.
       Pigment baskı sistemindeki kaliteyi belirleyen en önemli etken,tüm boya ve mürekkep sanayinde olduğu gibi, organik pigmentin belirli mikron büyüklüğünün altında olması ve homojen dispersiyonunun stabilizasyonudur. Pigment baskı sisteminde ulaşılmak istenen sonuç, baskının parlak, yumuşak tuşeli ve iyi haslık değerlerini taşımasıdır.
       METATEX SİSTEMİ içerisinde çok geniş ürünler sunulmaktadır. Organik pigmentlerin yüzey aktif, sulu dispersiyonları ulaşılabilecek en yüksek kalitededirler.
       Baskıya hazır patlarımızın hazırlanmasında, baskı sistemlerine göre çalışmalar yapılarak en iyi baskı kalitesini sağlayan ürünlere ulaşılmıştır.
       METATEX SİSTEMİ pigmentleri yüksek ışık haslığına sahiptirler. Ayrıca her renk aralığında, özellikle orta ve koyu renklerde yüksek değerlerde kuru temizleme haslığına sahiptirler. Metatex pigmentlerinin sahip oldukları, bir diğer özellik ise özellikle orta ve koyu renklerinin peroksite ve klora karşı dayanıklılıklarıdır.
       METATEX SİSTEMİ pamuklu, rayon, asetat, triasetat, polyester, polyakril ve diğer sentetik lifler için yapılacak baskı ve boyamalara uygundur.
       Pigment boyacılığında, emdirme (fularda) veya çektirme yöntemine göre boyama yapılmaktadır. Uygulanan her iki sistemde de METATEX pigmentleri ile yapılan boyamalarda, yüksek haslıklar, canlı renkler ve homojen boyama yapılmaktadır.
       Pigment aşındırma baskılarda, METATEX ürünleri içerisinde yer alan pigment aşındırma patı ile METATEX pigmentleri kullanılarak, buharlamalı veya 170 c de 3 dakika fikse ile baskılar yapılmaktadır.

 

  Metakim Kimya Sanayi ve Tic.Ltd.Şti. © 2011